Udemy

KURSA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

İngilizce Konu Anlatımı” isimli, yüzbinlerce abonesi olan YouTube kanalımda yayınladığım videolarımı Udemy üzerinden de sizlerle paylaşmaya başladım. Udemy videolarımın 4 büyük farkı ve avantajı var:

     1) Videolar “yakın çekim” haline getirildiği için tahtadaki yazılar mobil cihazlardan da okunabiliyor.

     2) YouTube’un yasaklı olduğu, MEB hattı gibi internet hatlarında Udemy’e girilebiliyor.

     3) Videolar indirilebiliyor.

     4) Videolar reklam içermiyor.

Bu videoların tümünü izleyip bitirdiğinizde, A1 düzeyinden C2 düzeyine kadar gelmeniz mümkün. Her gün, gerek Türkiye’den gerekse dünyanın diğer yerlerinden binlerce kişi bu videoları izleyerek yeni şeyler öğreniyor. Hatta yeni şeylerle de sınırlı kalmayıp, gittikleri İngilizce kurslarında anlamadıkları pek çok konuyu bu videolarda anlıyorlar. Sebebi ise İngilizceyi ezberci bir şekilde değil, kurallarını ve mantığını aktararak öğretiyor olmam.

Konu Anlatımı videolarımda öncelikle o derste öğreneceğimiz gramer konusunu detaylı bir şekilde anlatıyorum. Hemen ardından, o gramer konusunun aktif olarak kullanıldığı film alıntıları geliyor. Son olarak da Çeviriyle Öğren isimli kitabımdan, en etkili öğrenme yöntemlerinden biri olduğunu düşündüğüm, Türkçeden İngilizceye cümle çevirileri yapıyoruz.

Bonus videolar serisi ikinci sırada yer almasına rağmen, bence konu anlatımlarından da önce izlenmesi gereken bazı videolar içeriyor. Özellikle bu serinin ilk iki dersi olan, “İngilizce Kelime Ezberleme Yöntemleri” ve “İngilizceye Nasıl Çalışmalıyım?” videoları izleyeceğiniz ilk iki video olmalı. Benden tavsiye isteyen abonelerime bireysel olarak cevap vermeye yetişemediğim için tüm bu taktik, yöntem ve tavsiyelerimi bonus videolarda toplamaya çalıştım.

Listening & Speaking video serisinde, yabancıyla konuşturan uygulamaları kullanarak, anadili İngilizce olan kişilerle yaptığım sohbetler yer alıyor. Bu kısımda da güzel konularda hazırladığım, eğlenceli videolar bulabilirsiniz.

Kitaplarım serisinde ise şu ana kadar yazmış olduğum kitaplarımı tanıtıyorum ve bu kitaplardan maksimum verimi alabilmeniz için nasıl kullanmanız gerektiği konusunda bilgiler veriyorum.

Bugün kendinize bir iyilik yapın ve ilk videomu izleyerek, İngilizcenin aslında ne kadar kolay bir dil olduğunu ve sizde bir sorun olmadığını görün.

KURSA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ