Yurtdışından Sipariş Süreci

Öncelikle bulunduğumuz ülke için geçerli olan güncel gönderi ücretini öğrenmek için buraya tıklayarak PTT’nin sitesine giriyoruz.

Yurtdışı Hizmetler’den TURPEX‘i seçiyoruz.

Sonrasında, bulunduğumuz ülkeyi seçiyoruz ve İçerik kısmından da Dokuman‘ı tercih ediyoruz.

Aşağıda yer alan, Ağırlık kısmına, tek bir kitap alıyorsak 750, ikili set alıyorsak 1500, üçlü set için de 2000 giriyoruz. En-Boy-Yükseklik değerlerini resimde görüldüğü şekilde girebiliriz.

Artık ücret kısmında göreceğimiz rakam kargo ücretimiz olacak. Ancak bunun üstüne kitap ücretini de ekleyeceğiz. Set şeklindeki üç kitabın fiyatının bugün için 125 TL. olduğunu varsayarsak, bu örnekteki kişinin 267 TL. ödemesi gerekecektir.

Toplam ücreti hesapladıktan sonra, Türkiye’de bir banka hesabınız varsa normal bir şekilde siparişinizi oluşturup havalenizi yapabilirsiniz. Bu işlem sırasında ödeme ekranında yazan bedeli değil, burada hesapladığınız bedeli dikkate alın. Adres kısmında da sadece Türkiye’deki illeri göreceğiniz için rastgele seçimler yapabilirsiniz ama adres satırına yurtdışındaki açık adresinizi, mutlaka posta kodunuzla beraber yazınız.

Kredi kartınızla ödeme yapmak isterseniz siparis@turengkitap.com adresinden bana ulaşarak, size özel bir ilan açılmasını talep edebilirsiniz. (Tüm dünyadaki kredi kartlarından ödeme alabilmekteyim.)

Western Union ile göndermek isterseniz, işlem sırasında gerekli olacak bilgiler şu şekilde:
Alıcı: Özer Kiraz

Western Union transferini tamamladıktan sonra size verilen MTCN numarasını e-mail ile bildirmeniz yeterli olacaktır.

Kargonuzu gönderdikten sonra durumunu izleyebileceğiniz takip kodunu aynı gün ileteceğim. Ortalama teslim sürelerini kargo ücretini hesapladığımız ekranda görebilirsiniz. TURPEX gönderileri gerçekten de 3-4 gün gibi kısa sürelerde yapılmaktadır.

Şu ana kadar en sık gönderi yaptığım ülkeler: ABD, İngiltere, Avustralya, Rusya, Ukrayna, Almanya, Azerbaycan, Macaristan, KKTC.